اجلاس محبان اهل بیت و مسئله تکفیری ها گامی برای تقویت مفاهیم مشترک دنیای اسلام

اجلاس محبان اهل بیت و مسئله تکفیری ها گامی برای تقویت مفاهیم مشترک دنیای اسلام

به گزارش ستاد خبری اجلاس جهانی محبان اهل بیت(ع) و مسئله تکفیری‌ها، محمدحسن الهی منش، دکتری علوم سیاسی با بیان اینکه پدیده تکفیری و داعش در منطقه، در دو دهه اخیر بسیار فعال شده‌اند تاکید کرد: تکفیری‌ها درک صحیح و درستی از اسلام ندارند و تداوم رادیکالیسم انحرافی در اسلام هستند و از شیوه مقابله و جنگ در برابر جوامع اسلامی استفاده می‌‌کنند البته این مقابله انسانی و اسلامی نیست و جایی در اسلام ندارند.
وی افزود: تفکر تکفیری‌ها غیر عقلانی،‌ غیر شرعی است و گروهی متحجر و جمودگرا هستند که در صدر اسلام نیز نمونه‌های آن وجود داشت.
کارشناس مسائل سیاسی در حوزه رسانه با بیان اینکه تفکر تکفیری منطبق با شریعت اسلام نیست گفت: تکفیری‌ها تنها نام اسلام را یدک می‌کشند و هیچ رفتار اسلامی و انسانی در آن‌ها دیده نمی‌شود؛ آنها تمام جنایات خود را به نام اسلام انجام می‌دهند تا چهره اسلام در میان جوامع غربی خراب کنند.
وی ادامه داد: تکفیری‌ها فقط به پوسته و ظاهر دین اکتفا می‌کنند و به محتوای غنی معارف ناب اسلامی توجه ندارند و افرادی هستند که فقط با اسلام دشمنی نیستند بلکه با جوامع غربی نیز درگیری و اختلاف دارند و جنایت‌های بسیاری را در کشورهای غربی انجام داده‌اند.
الهی منش با بیان اینکه تفکر تکفیری به هیچ وجه مورد قبول جوامع اسلامی نیست گفت: غربی‌ها و کشورهایی که با جهان اسلام و آموزه‌های اسلامی در تعارض هستند، به دنبال تفرقه و اشتقاق میان مسلمانان هستند چراکه اندازه که تفرقه میان جوامع اسلامی و مسلمانان بیشتر باشد، خودشان به آسانی می‌توانند به اهداف خود دست پیدا کنند.
وی با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی محبان اهل بیت و مسئله تکفیری‌ها تاکید کرد: هر اجلاس و همایشی که برگزار می‌شود باید برنامه‌ریزی صورت گیرد که نتایج مد نظر در پایان همایش و اجلاس حاصل شود و همچنین باید در این همایش‌ها وجوه اشتراک را پررنگ کنیم و از اختلافات بپرهیزیم تا به فهم مشترک دست پیدا کنیم بنا بر این برگزاری این نوع همایش‌ها ضرورت دارد.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “اجلاس محبان اهل بیت و مسئله تکفیری ها گامی برای تقویت مفاهیم مشترک دنیای اسلام”

 قالب وردپرس