حضور نتانیاهو در مراسم جشن لندن – انگلیس همچنان به نقش خود در تشکیل اسرائیل افتخار می کند

حضور نتانیاهو در مراسم جشن لندن – انگلیس همچنان به نقش خود در تشکیل اسرائیل افتخار می کند

به گزارش سایت بیداری اسلامی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که در روز پنج شنبه هفته جاری برای مشارکت در مراسم گرامی داشت صدمین سالگرد صدور اعلامیه بالفور به لندن سفر خواهد کرد.
بنیامین نتانیاهو شب گذشته در سخنانی تاکید کرد: اعلامیه بالفور اسرائیل را به عنوان خانه قومی ملت یهود به رسمیت شناخت و سرآغاز تحرکات بین المللی منجر به تاسیس اسرائیل شد.
وی افزود: اسرائیل بدون شهرک سازی و فداکاری و آمادگی برای مبارزه در راه آن، امکان تشکیل نداشت، اما شکی نیست که تحرکات بین المللی با اعلامیه بالفور آغاز شد.
نتانیاهو بر مشارکت در مراسمی که به دستور ترزا می نخست وزیر انگلیس و با حضور روسای اقلیت یهودی تشکیل خواهد شد، تاکید کرد.

وی افزود: در این سف دیدارهایی با ترزا می نخست وزیر و بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس برگزار خواهد نمود.

نخست وزیر انگلیس چند روز قبل اعلام کرده بود که مراسمی را به مناسبت صدمین سالگرد صدور وعده بالفور برگزار خواهد کرد و این سند که نقش مهمی در تاسیس اسرائیل داشت، مایه افتخار اوست. از سوی دیگر، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس به تازگی تاکید کرده که در جشن صد سالگی صدور اعلامیه بالفور مشارکت نخواهد کرد.

«آرتور جیمز بالفور» وزیرخارجه وقت انگلیس در سال ۱۹۱۷ با صدور اعلامیه ای که بعدها به عنوان اعلامیه بالفور شناخته شد، موجبات تاسیس رژیم صهیونیستی را در سرزمین فلسطین به وجود آورد. این در شرایطی بود که جمعیت یهودیان در زمان صدور اعلامیه مذکور از پنج درصد از جمعیت فلسطین فراتر نمی رفت.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “حضور نتانیاهو در مراسم جشن لندن – انگلیس همچنان به نقش خود در تشکیل اسرائیل افتخار می کند”

 قالب وردپرس